حجت الاسلام مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با توجه به شرایطی که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا در جامعه به وجود آمده، امکان برگزاری تجمعات و حضور مردم در مراسم جشن نیمه شعبان وجود ندارد و شکل برگزاری مراسم جشن این عید بزرگ تغییر کرده است.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه مصادف با میلاد امام زمان (عج) ساعت ۱۲ ظهر ویژه برنامه نیمه شعبان با سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی، مداحی مهدی رسولی و قرائت زیارت آل یاسین بدون مستمع در آستان شیخ صدوق(ره) برگزار می شود که به صورت زنده از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری اضافه کرد: برای اینکه حضرت شیخ صدوق(ره) با دعای امام زمان(عج) متولد شده است لذا در این روز مبارک، ویژه برنامه عید نیمه شعبان در این مکان مقدس به صورت مستقیم اجرا و پخش خواهد شد.

حجت الاسلام صادقی در ادامه به حرکت کاروان‌های شادی اشاره و تصریح کرد: همزمان با عید نیمه شعبان در شب و روز میلاد حضرت حجت(عج)، ۲۰ کاروان جشن و سرور تحت عنوان «نسیم انتظار» با هدف ایجاد نشاط و معنویت در جامعه به حرکت در می‌آیند.

وی با بیان اینکه در اجرای این برنامه هیچ تجمعی صورت نخواهد گرفت، ابراز کرد: کاروان‌های «نسیم انتظار» از طرف مراکز افق بقاع متبرکه به حرکت درآمده و در مجتمع‌های مسکونی و کوچه و خیابان‌های سطح شهرستان برنامه‌های شادی اجرا خواهند کرد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری تأکید کرد: کاروان نسیم انتظار با خودروهای آذین بندی شده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اجرای سرود و مولودی خوانی می‌پردازند و مردم می‌توانند از پشت پنجره، تراس یا پشت بام خانه‌های خود کاروان‌های شادی را تماشا کنند.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به پویش عمومی «زیباترین آرزو» در آستانه نیمه شعبان گفت: درقالب این طرح، همزمان با شب نیمه شعبان از ساعت ۲۱ قرائت دعای فرج و توسل به آن حضرت در بقاع متبرکه پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این پویش، بخش ویژه‌ای برای کودکان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند از کودکان در حال خواندن دعای سلامتی امام زمان(عج) یا درد دل با امام عصر فیلم بگیرند و به اداره اوقاف ارسال کنند و در پایان به ۱۲ ویدئوی منتخب کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، پس از بازگشت به شرایط عادی اهداء خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *